Як доглядати за новонародженими поросятами?

ПОРОСЯТАЯк доглядати за новонародженими поросятами?

Для тих хто думає занятися свинарством мабуть буде цікаво, як доглядати за новонародженими поросятами?

Новонароджених поросят слід витерти насухо чистим рушником та просушити в потоці теплого повітря. Після цього варто пронумерувати їх зеленкою або хімічним олівцем. Номери мітки поставте на спині. Відразу будете їх розрізняти, радить ветеринарний лікар.

Далі слід слабших поросят підпускати до передніх сосків, а сильніших до задніх, а потім міняйте місцями.

Варто у поросят також перевірити стан зубів, якщо зуби неправильної форми, гострі, то вони травмують соски, то їх потрібно вирвати. Перші 15 днів поросята ссуть дійки щогодини. 3 четвертого дня привчайте пацят до свіжої чйстої теплої води. Також у вольєрі має буги мінеральна підгодівля: товчена крейда, червона глина, деревне вуплля.

Коли поросятам мине тиждень, привчайте до засмаженого зерна жита, ячменю, молока корови. Коренеплоди та гарбузи тріть і згодовуйте сирими. Картоплю — тільки варену та потовчену на пюре. Зелені корми потрібно сікти і варто згодовувати разом із концентратами. Перший місяць підгодовуйте порося близько семи разів надобу. Надалі поступово зменшуйте кількість підгодвлі. Коли кабанчикам мине місяць, їх треба каструвати.

На 60-й день після пологів свиноматці вже недавайте соковитих кормів, зменшіть обсяг корму та відлучайте поросят. Відлучених малят годуйте чотири рази на добу тими кормами, до яких вони звикли у вольєрі з маткою.